All-Star Game & All-State Committees - 03/23/08 12:51 PM
CLASH OF THE CAROLINAS COMMITTEE
Sunday, April 13 - 10:00 a.m.
Brookland-Cayce High School
1300 State Street, Cayce, SC 29033
Boys
*Phil Savitz, Irmo
*William Hosea, J.L. Mann
Dave Clark, Spring Valley
Kevin Heise, Brookland-Cayce
Kyle Heise, SCSoccer.com
Newt Merricks, North Myrtle Beach
Anthony Pelton, Fort Dorchester
Frank Ridlehoover, Gaffney
Dick Smith, T.L. Hanna
Paul Waters, South Aiken
Girls
*Troy Bennage, Academic Magnet
*Steve Lea, Spring Valley
Terry Archenhold, Riverside
Shannon Champ, Wando
Fernando Gomez, Woodruff
Josef Lorenz, Dorman
Keith Morris, Airport
Andy Robinson, Eastside
Dave Snyder, Bishop England
Michael Young, South Aiken
NORTH-SOUTH SOCCER CLASSIC COMMITTEES
Sunday, May 4 - 10:30 a.m.
Brookland-Cayce High School
1300 State Street, Cayce, SC 29033
Boys North
*David Craig, Eastside
*Sean Vick, Clinton
Matt Brophy, Byrnes
Kevin Darlington, Gilbert
Mike Hazel, Wren
William Hosea, J.L. Mann
Carlos Osorio, Dorman
Frank Ridlehoover, Gaffney
Dick Smith, T.L. Hanna -- Matt Brophy, Byrnes will occupy this spot
Paul Waters, South Aiken
David Wilcox, Christ Church
Boys South
*Ed Khouri, Bishop England
*Todd Robinson, James Island
Billy Andrews, West Florence
Troy Bennage, Academic Magnet
Dave Clark, Spring Valley
Kevin Heise, Brookland-Cayce
Kyle Heise, SCSoccer.com
Dick Hiller, Chapin
Newt Merricks, North Myrtle Beach
Anthony Pelton, Fort Dorchester
Ben Schoen, Waccamaw
Girls North
*Leanne Mellon, Clover
*Ryan Roseberry, Westside
Terry Archenhold, Riverside
Michael Burriss, Wren
Fernando Gomez, Woodruff
Ron Johnson, Aiken
Dave Kleinfelder, Dreher
Josef Lorenz, Dorman
Mike Mauldin, Irmo
Andy Robinson, Eastside
Michael Young, South Aiken
Girls South
*Lauren Hudgens, Brookland-Cayce
*William Schaufler, Fort Dorchester
Christine Alexander, Hartsville
Troy Bennage, Academic Magnet
Shannon Champ, Wando
Peter Heusinger, Stratford
Steve Lea, Spring Valley
Drew McNeely, West Ashley
Bob Polk, Summerville
Katie Smith, Brookland-Cayce
Dave Snyder, Bishop England
SCHSSCA ALL-STATE COMMITTEES
Sunday, May 4 - 9:00 a.m.
Brookland-Cayce High School
1300 State Street, Cayce, SC 29033
4A Boys
Moderator: Dick Smith, T.L. Hanna -- Matt Brophy, Byrnes will occupy this spot
Billy Andrews, West Florence
Dave Clark, Spring Valley
John Kinard, Greenwood
Carlos Osorio, Dorman
Anthony Pelton, Fort Dorchester
Phil Savitz, Irmo
Shilo Tisdale, Wando
Dom Wren, Northwestern
4A Girls
Moderator: Christine Alexander, Hartsville
Shannon Champ, Wando
Jim Finnerty, Fort Mill
Craig Joyner, T.L. Hanna
Steve Lea, Spring Valley
Josef Lorenz, Dorman
Mike Mauldin, Irmo
Bob Polk, Summerville
Jimmy Watson, Sumter
3A Boys
Moderator: Kyle Heise, SCSoccer.com
Mike Carraher, Lakewood
David Craig, Eastside
Kevin Heise, Brookland-Cayce
Dick Hiller, Chapin
William Hosea, J.L. Mann
Newt Merricks, North Myrtle Beach
Tef Vitaris, Seneca
3A Girls
Moderator: Katie Smith, Brookland-Cayce
Terry Archenhold, Riverside
John Borycki, Daniel
Jason Burton, Belton-Honea Path
Lauren Hudgens, Brookland-Cayce
Dave Kleinfelder, Dreher
Chad Mitchell, Socastee
Keith Morris, Airport
2A Boys
Moderator: Kevin Darlington, Gilbert
Shane Bryant, Batesburg-Leesville
Randy Jordan, Andrew Jackson
Ed Khouri, Bishop England
Ben Schoen, Waccamaw
Brock Scott, Emerald
Tim Semach, Palmetto
Stacy Strickland, Wade Hampton-H
2A/1A Girls
Moderator: Troy Bennage, Academic Magnet
Allen Bishop, Emerald
Jeff Coppins, Southside Christian
Kelly Gerth, Gilbert
Fernando Gomez, Woodruff
Chris Nichols, Christ Church
Bobby Norizsan, West-Oak
Dave Snyder, Bishop England
Ronnie Wall, Andrew Jackson
1A Boys
Moderator: Jason Hamil, Academic Magnet
David Choi, Bamberg-Ehrhardt
Brian Gamble, Dixie
Robert Hartnett, Lincoln
Daniel Holbrook, Blackville-Hilda
Terrance Sherman, Southside Christian
David Wilcox, Christ Church
Sunday, April 13 - 10:00 a.m.
Brookland-Cayce High School
1300 State Street, Cayce, SC 29033
Boys
*Phil Savitz, Irmo
*William Hosea, J.L. Mann
Dave Clark, Spring Valley
Kevin Heise, Brookland-Cayce
Kyle Heise, SCSoccer.com
Newt Merricks, North Myrtle Beach
Anthony Pelton, Fort Dorchester
Frank Ridlehoover, Gaffney
Dick Smith, T.L. Hanna
Paul Waters, South Aiken
Girls
*Troy Bennage, Academic Magnet
*Steve Lea, Spring Valley
Terry Archenhold, Riverside
Shannon Champ, Wando
Fernando Gomez, Woodruff
Josef Lorenz, Dorman
Keith Morris, Airport
Andy Robinson, Eastside
Dave Snyder, Bishop England
Michael Young, South Aiken
NORTH-SOUTH SOCCER CLASSIC COMMITTEES
Sunday, May 4 - 10:30 a.m.
Brookland-Cayce High School
1300 State Street, Cayce, SC 29033
Boys North
*David Craig, Eastside
*Sean Vick, Clinton
Matt Brophy, Byrnes
Kevin Darlington, Gilbert
Mike Hazel, Wren
William Hosea, J.L. Mann
Carlos Osorio, Dorman
Frank Ridlehoover, Gaffney
Dick Smith, T.L. Hanna -- Matt Brophy, Byrnes will occupy this spot
Paul Waters, South Aiken
David Wilcox, Christ Church
Boys South
*Ed Khouri, Bishop England
*Todd Robinson, James Island
Billy Andrews, West Florence
Troy Bennage, Academic Magnet
Dave Clark, Spring Valley
Kevin Heise, Brookland-Cayce
Kyle Heise, SCSoccer.com
Dick Hiller, Chapin
Newt Merricks, North Myrtle Beach
Anthony Pelton, Fort Dorchester
Ben Schoen, Waccamaw
Girls North
*Leanne Mellon, Clover
*Ryan Roseberry, Westside
Terry Archenhold, Riverside
Michael Burriss, Wren
Fernando Gomez, Woodruff
Ron Johnson, Aiken
Dave Kleinfelder, Dreher
Josef Lorenz, Dorman
Mike Mauldin, Irmo
Andy Robinson, Eastside
Michael Young, South Aiken
Girls South
*Lauren Hudgens, Brookland-Cayce
*William Schaufler, Fort Dorchester
Christine Alexander, Hartsville
Troy Bennage, Academic Magnet
Shannon Champ, Wando
Peter Heusinger, Stratford
Steve Lea, Spring Valley
Drew McNeely, West Ashley
Bob Polk, Summerville
Katie Smith, Brookland-Cayce
Dave Snyder, Bishop England
SCHSSCA ALL-STATE COMMITTEES
Sunday, May 4 - 9:00 a.m.
Brookland-Cayce High School
1300 State Street, Cayce, SC 29033
4A Boys
Moderator: Dick Smith, T.L. Hanna -- Matt Brophy, Byrnes will occupy this spot
Billy Andrews, West Florence
Dave Clark, Spring Valley
John Kinard, Greenwood
Carlos Osorio, Dorman
Anthony Pelton, Fort Dorchester
Phil Savitz, Irmo
Shilo Tisdale, Wando
Dom Wren, Northwestern
4A Girls
Moderator: Christine Alexander, Hartsville
Shannon Champ, Wando
Jim Finnerty, Fort Mill
Craig Joyner, T.L. Hanna
Steve Lea, Spring Valley
Josef Lorenz, Dorman
Mike Mauldin, Irmo
Bob Polk, Summerville
Jimmy Watson, Sumter
3A Boys
Moderator: Kyle Heise, SCSoccer.com
Mike Carraher, Lakewood
David Craig, Eastside
Kevin Heise, Brookland-Cayce
Dick Hiller, Chapin
William Hosea, J.L. Mann
Newt Merricks, North Myrtle Beach
Tef Vitaris, Seneca
3A Girls
Moderator: Katie Smith, Brookland-Cayce
Terry Archenhold, Riverside
John Borycki, Daniel
Jason Burton, Belton-Honea Path
Lauren Hudgens, Brookland-Cayce
Dave Kleinfelder, Dreher
Chad Mitchell, Socastee
Keith Morris, Airport
2A Boys
Moderator: Kevin Darlington, Gilbert
Shane Bryant, Batesburg-Leesville
Randy Jordan, Andrew Jackson
Ed Khouri, Bishop England
Ben Schoen, Waccamaw
Brock Scott, Emerald
Tim Semach, Palmetto
Stacy Strickland, Wade Hampton-H
2A/1A Girls
Moderator: Troy Bennage, Academic Magnet
Allen Bishop, Emerald
Jeff Coppins, Southside Christian
Kelly Gerth, Gilbert
Fernando Gomez, Woodruff
Chris Nichols, Christ Church
Bobby Norizsan, West-Oak
Dave Snyder, Bishop England
Ronnie Wall, Andrew Jackson
1A Boys
Moderator: Jason Hamil, Academic Magnet
David Choi, Bamberg-Ehrhardt
Brian Gamble, Dixie
Robert Hartnett, Lincoln
Daniel Holbrook, Blackville-Hilda
Terrance Sherman, Southside Christian
David Wilcox, Christ Church